![Live clubbing επιστημονικής φαντασίας με τις ΜΕΛΙSSES](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2511934/217.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Βγαλμένο, λες, από το «TRON: Legacy», το «Box Athens», το νέο εγχείρημα του Γιάννη Μωράκη και της ομάδας του, είναι ένα φουτουριστικού σχεδιασμού club, με τις ΜΕΛΙSSES, τους Playmen και τη Shaya στη θέση των Daft Punk, και θαμώνες μερικά από τα πιο όμορφα αγόρια και κορίτσια που κυκλοφορούν στην πόλη. Μπαίνοντας στο μαγαζί από τον ντυμένο με νέον και καθρέφτες διάδρομο, που προκαλεί αίσθηση αποπροσανατολισμού (αυτή είναι η πιο ωραία είσοδος νυχτερινού χώρου), αντικρίζεις έναν κατάμαυρο χώρο όπου τα νέον φώτα ορίζουν τα διαφορετικά επίπεδα και μια ανάποδη πυραμιδωτή κατασκευή στο ταβάνι καθρεφτίζει το καταιγιστικό light show.
Οι ΜΕΛΙSSES σε παρασύρουν από την αρχή στο ρυθμό ενός αβίαστου mix, το οποίο φτιάχνεται από τις δικές τους ποπ επιτυχίες, Chemical Brothers, (πολύ) Ρουβά και τις viral μιμήσεις του frontman Χρήστου Μάστορα – τα μπαλαντοειδή μέρη έρχονται την κατάλληλη στιγμή για να πάρεις μια ανάσα. Πολύ απλά, αναλαμβάνοντας να σηκώσουν το βάρος ενός νυχτερινού προγράμματος σε μια μεγάλης κλίμακας συνθήκη, οι ΜΕΛΙSSES αποδεικνύουν ότι διαθέτουν συναυλιακό μεράκι, ενθουσιασμό και ενέργεια. Κατά τη μισάωρη συνύπαρξή τους με τους Playmen, τα ηλεκτρονικά drops και τα μουσικά όργανα μπλέκονται σ’ έναν εκκωφαντικό συνδυασμό, αλλά γενικά ο συντονισμός με τους Playmen, τόσο σε αυτό το κοινό μέρος όσο και στο DJ set τους εξαρτάται από την αν(τ)οχή σου απέναντι στο EDM.