![Ζεστό ξεκίνημα στο «PassPort Κεραμεικός»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2511564/pasxdalar.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Το «PassPort», που μας αιφνιδίασε με τη μετακόμισή του από τον Πειραιά στο «Cine Κεραμεικός» (αλλά και με τη ματαίωση των εμφανίσεων του Σαββόπουλου και της Βιτάλη), ξεκινάει ζεστά τη νέα χρονιά με την ανακοίνωση δύο νέων προγραμμάτων. Από την Παρασκευή 29/1 και για τέσσερις παραστάσεις (29 & 30/1, 12 & 13/2), ο Γιώργος Νταλάρας και ο Μίλτος Πασχαλίδης συνεργάζονται ξανά με την Εστουδιαντίνα Νέας Ιωνίας (μετά την επετειακή συναυλία για τα δεκαπεντάχρονα της ορχήστρας παραδοσιακής μουσικής στο Badminton) στη μουσική παράσταση «Τα τραγούδια είναι στο δρόμο». Κι από το Σάββατο 6/2, ο Φοίβος Δεληβοριάς ανοίγει ένα νέο κύκλο εμφανίσεων με άξονα τη γλυκόπικρη, τρυφερή και ευρηματική «Καλλιθέα», δηλαδή το πρόσφατο δισκογραφικό... κλείσιμο λογαριασμών με την παιδική και εφηβική του ηλικία – για τις ανάγκες αυτής της μουσικής παράστασης επινοεί μάλιστα το νέο προάστιο... Κεραμειθέα! Στο «PassPort Κεραμεικός» συνεχίζονται τα δύο επόμενα Σάββατα (16 & 23/1) οι εμφανίσεις του Μπάμπη Στόκα και της Ανδριάνας Μπάμπαλη (μετά την αναστολή λειτουργίας του «Ζυγού» όπου είχαν ξεκινήσει).