![Βροχή από ενάρξεις!](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2510564/SNS_4697.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Μπαίνοντας στον εορταστικό μήνα, τα νυχτερινά μαγαζιά φορτσάρουν με το βαρύ πυροβολικό των ονομάτων, vintage θεματικές βραδιές και δυνατά one-man shows.
Αντώνης Ρέμος, Χρήστος Νικολόπουλος, Φωτεινή Δάρρα
![Βροχή από ενάρξεις! - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2510564/401.jpg)
Απ’ αυτή την Παρασκευή 27/11, ο Αντώνης Ρέμος υποδέχεται στο επί είκοσι χρόνια «σπίτι» του, στο «Διογένης Studio», τον Χρήστο Νικολόπουλο και τη Φωτεινή Δάρρα, για να παρουσιάσουν ένα πρόγραμμα που τέμνει το παλιό με το σύγχρονο λαϊκό, αλλά και το ευρύτερο έντεχνο.
Τόλης Βοσκόπουλος
![Βροχή από ενάρξεις! - εικόνα 2](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2510564/395.jpg)
Ο τραγουδιστής που κάνει την καρδιά να χτυπάει δυνατά επιστρέφει για τρίτη χρονιά στο «Baraonda», απ’ αυτή την Τρίτη 1/12. Την καλλιτεχνική διεύθυνση αυτού του νοσταλγικού προγράμματος έχει ο Μανώλης Καραντίνης, ενώ συμμετέχει ο Νίκος Νομικός.
«Το πατάρι του Φλόκα»
![Βροχή από ενάρξεις! - εικόνα 3](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2510564/400.jpg)
Ο Μανώλης Μητσιάς θα μας θυμίσει τις συνάξεις στο πατάρι του ιστορικού ζαχαροπλαστείου το ’70, ενώ τέσσερις νέες φωνές θα ερμηνεύσουν τραγούδια που γεννήθηκαν από εκείνες τις συναντήσεις. Στην «Αθηναΐδα» απ’ αυτή την Παρασκευή 27/11.
Πάνος Μουζουράκης
![Βροχή από ενάρξεις! - εικόνα 4](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2510564/399.jpg)
Ο τραγουδοποιός με τη μοναδική ενέργεια και επικοινωνία με το κοινό θα βρίσκεται στο Club του «Σταυρού» απ’ αυτή την Παρασκευή 27/11. Περιμένουμε ν’ ακούσουμε καινούργια τραγούδια από το live άλμπουμ «Πάνος στο γκαζόν», καθώς και τις πάντα πρωτότυπες διασκευές του.
Νίκος Βέρτης
![Βροχή από ενάρξεις! - εικόνα 5](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2510564/398.jpg)
Μετά το μεγαλοπρεπές καλοκαιρινό σκηνικό, είμαστε σίγουροι ότι θα μας εντυπωσιάσει ξανά απ’ αυτή την Παρασκευή 27/11 στο «Κέντρο Αθηνών». Πέρα απ’ το light show ή τους Vegas για party feeling, ο Βέρτης θα έχει πάνω απ’ όλα το κομψό ρεπερτόριό του και τον κόσμο στο πλευρό του.
Ελευθερία Αρβανιτάκη - Νίκος Πορτοκάλογλου
![Βροχή από ενάρξεις! - εικόνα 6](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2510564/397.jpg)
Για πρώτη φορά οι δύο καλλιτέχνες στήνουν ένα κοινό μουσικό πρόγραμμα, απ’ αυτή την Παρασκευή 27/11 στον «Βοτανικό». Και μόνο που θα είναι μαζί διαρκώς στη σκηνή μάς αρκεί, όπως και το ότι θα ακούσουμε νέο υλικό και από τους δύο.
Μιχάλης Τερζής
![Βροχή από ενάρξεις! - εικόνα 7](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2510564/396.jpg)
Ο πολυγραφότατος συνθέτης κάθεται στο πιάνο αυτή την Παρασκευή 27/11 στο «Τσάι στη Σαχάρα». Στη μουσική παράσταση «Με το χρόνο θα παίξω...» θα ακουστεί σε πρώτη παρουσίαση ένα μελοποιημένο ποίημα του Σεφέρη. Θα τραγουδήσουν η Σοφία Μιχαηλίδη και ο Γιώργος Χριστοδούλου.