![Το «PassPort» μετακομίζει στον Κεραμεικό](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2510316/mariza res w15-16.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Εδώ και πέντε χρόνια, το «PassPort» ήταν ένας καλός λόγος για να κατεβαίνουμε στον Πειραιά – αγαπημένοι καλλιτέχνες το επέλεγαν για τις εμφανίσεις τους ως απαραίτητο σταθμό στο live rotation, πολλές φορές και αποκλειστικό. Ο «πειραιώτικος» κύκλος έκλεισε (όχι για το «PassPort Art», που παραμένει στη θέση του) και το «PassPort» μεταφέρεται από τον ατμοσφαιρικό χώρο του ιστορικού κινηματογράφου «Χάι Λάιφ» στο «Σινέ Κεραμεικός». Σε δύο χώρους, 1.200 και 600 θέσεων, θα φιλοξενηθούν ελληνικά και ξένα ονόματα, ενώ η ταράτσα (με θέα) σχεδιάζεται να μετατραπεί σε θερινό σινεμά.
Ποδαρικό στο «PassPort Κεραμεικός» κάνει η Μαρίζα Ρίζου, η οποία θα πραγματοποιήσει τέσσερις σαββατιάτικες εμφανίσεις από το Σάββατο 28/11. Υπό τις σκηνοθετικές οδηγίες του Κωνσταντίνου Ασπιώτη, η γλυκιά τραγουδοποιός θα ορίσει μια νέα «Μπελ επόκ» (ο τίτλος της μουσικής παράστασης), τυλιγμένη στην αισιοδοξία του «Πασατέμπου», του «Πετάω» και του «Είναι μικρή η ζωή», του single από τον καινούργιο δίσκο ο οποίος θα κυκλοφορήσει σύντομα από τη Feelgood. (Κεραμεικού 58 & Μαραθώνος, Αθήνα. Τηλέφωνα: 2104130153 & 6985560600)