![«Έντεχνες» εξομολογήσεις από τον Απόστολο Ρίζο](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2510045/Apostolos_Rizos_2015_1.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Από το Σάββατο 31/10, ο Απόστολος Ρίζος παρουσιάζει στο αγαπημένο του Club του «Σταυρού του Νότου» μια μουσική πρόταση φτιαγμένη με τα ενδοσκοπικά τραγούδια του κι εκείνα συνθετών και στιχουργών που τον έχουν επηρεάσει. Με ολιγομελή παρέα (τον Θοδωρή Κουέλη στο ηλεκτρικό κοντραμπάσο και τα loops και τον Mojo στα τύμπανα και τα κρουστά), ο τραγουδοποιός που αντιμετωπίζει τις εμφανίσεις του ως ξεχωριστά projects έχει ετοιμάσει ένα πρόγραμμα με δικά του δισκογραφημένα και ακυκλοφόρητα τραγούδια σε αλληλεπίδραση με τον Μάνο Χατζιδάκι, τον Μάνο Λοΐζο, τον Ορφέα Περίδη, τον Θάνο Μικρούτσικο, τον Νίκο Ζούδιαρη, τη Λίνα Νικολακοπούλου κ.ά. Κι αμέσως μετά, όπως κάθε Σάββατο, ακολουθεί το live party της House Band.