![Τραγούδια κόντρα στην παραφωνία της εποχής στο «Διπλόχορδο»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2509884/55dipl.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Εκατό τραγούδια που μιλούν στην ψυχή και λειτουργούν ως αντίδοτο στην παραφωνία της εποχής μάς υπόσχεται το φετινό σχήμα του «Διπλόχορδου» από την Παρασκευή 23/10 – η καλή διάθεση του κόσμου, που επιλέγει σταθερά αυτό το όμορφο νεοκλασικό για τα προσεγμένα μουσικά προγράμματα και τις καλές τιμές, σίγουρα θα προσθέσει κι άλλα!
Ο Γρηγόρης Μπιθικώτσης, γιος του «σερ», o Θοδωρής Παπαδόπουλος της «Οπισθοδρομικής Κομπανίας» (αυτήν τη βροχερή μέρα θυμηθήκαμε τη «Βροχή» του) δύο νέες γυναικείες φωνές, η Χρύσα Μπελούση και η Σουσάνα Τρυφιάτη, και μαζί τους οι μουσικοί Σπύρος Παγιάτης, Δημήτρης Μαρινόπουλος, Δημήτρης Βασιλόπουλος και Γιάννης Καραχάλιος θα υποδέχονται κάθε Παρασκευή και Σάββατο όσους επιμένουν ότι κάποια πράγματα στη μουσική διασκέδαση δεν αλλάζουν.
Όσο για το φαγητό που σερβίρεται στο «Διπλόχορδο», ας εμπιστευτείτε το λόγο του Γρηγόρη Μπιθικώτση, που έγραψε στο Facebook ότι το δοκιμάζει από τότε που ξεκίνησαν οι πρόβες κι έχει πάρει τρία κιλά!