![«Διαδρομές» κεφιού με τον Μπάμπη Τσέρτο](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2509693/tsertmpamp.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Από τις κλασικές μουσικές σκηνές, με τη ζεστή ατμόσφαιρα, τη διακόσμηση άλλων εποχών και το εξυπηρετικό προσωπικό, οι «Διαδρομές» στην Πατησίων ανοίγουν φέτος την πόρτα του νεοκλασικού όπου στεγάζονται με μια φιγούρα που ταιριάζει τόσο πολύ στο χώρο. Ο Μπάμπης Τσέρτος, πέρα από την ερμηνευτική δεινότητα στο παραδοσιακό και το λαϊκό τραγούδι, έχει μια ανεπιτήδευτη φιλικότητα που σε σηκώνει εύκολα και γρήγορα στην πίστα. Αυτήν τη σεζόν θα τον συνοδεύουν η έμπειρη Σταυρούλα Μανωλοπούλου, η νεαρή Ειρήνη Τουμπάκη που αξίζει την προσοχή σας και ο σολίστας του παραδοσιακού βιολιού –με σπουδαίες συνεργασίες στο ενεργητικό του– Κυριάκος Γκουβέντας.
Το φετινό σχήμα των «Διαδρομών», με Μπάμπη Τσέρτο, Σταυρούλα Μανωλοπούλου και Ειρήνη Τουμπάκη, θα παρουσιάζεται κάθε Παρασκευή και Σάββατο, από τις 16/10.