![Η House Band φέρνει τη νέα σεζόν στον «Σταυρό»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2509036/mpousoulhouse.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ο Πέτρος Μπουσουλόπουλος, ο Γιώργος Πεδιλάς, η Μυριέλλα Κουρεντή και Αντώνης Βλάχος είναι οι τραγουδιστές της ανανεωμένης House Band, η οποία παραδοσιακά εγκαινιάζει άλλη μία δραστήρια σεζόν στον «Σταυρό του Νότου». Αγαπημένη συνήθεια εδώ και δύο δεκαετίες στο μουσικό multiplex του Νέου Κόσμου (μετά το πρόγραμμα σε κάποια από τις δύο σκηνές ή όλη τη νύχτα), η House Band ξεκινάει τις εμφανίσεις της το Σάββατο 19/9, πάντα στο «Club», και το χειμώνα θα υποδέχεται όσους θέλουν να απολαύσουν ένα σπιντάτο πρόγραμμα διασκευών από Μάλαμα και Πασχαλίδη μέχρι Red Hot Chili Peppers μέχρι Guns Ν’ Roses. Το σχήμα συμπληρώνουν οι μουσικοί Κωστής Πυρένης, Θωμάς Πυρομάλλης, Πάνος Σαρδέλης, Βίκτωρας Κουλουμπής, Άλκης Δήμος, Δημήτρης Καζάνης και Χρήστος Σπηλιόπουλος.