Η παραλιακή ξαναζωντάνεψε με την επιστροφή του Νίκου Βέρτη στο «Ακρωτήρι – The Real Live Clubbing», των Μενιδιάτη και Χολίδη στο «Frangelico» και του Γιάννη Πλούταρχου στο «Posidonio», ενώ από την Παρασκευή 28/8 τρεις ακόμη μαρκίζες θα φωτίζουν την Ποσειδώνος.
Αν και δεν έχει κλείσει ακόμη τον μυκονιάτικο κύκλο του (το τριήμερο 27-29/8 το νησί των ανέμων θα υποδεχτεί την Έλλη Κοκκίνου), το «Cabaret» επιστρέφει με νέο σχήμα στο χώρο που μεταμόρφωσε με το concept του live clubbing και μια εντυπωσιακή σκηνογραφία. Έτσι, στο «Cabaret @ Romeo», Νίνο και Λάμπης Λιβιεράτος προσκαλούν το νεανικό κοινό για απενοχοποιημένο χορό, με support από τους Ελεάνα Αζούκη, Domino και Josephine – άραγε θα μας επιφυλάξει πάλι ο Νίνο, όπως το χειμώνα, μία επεισοδιακή είσοδο;
Οι φίλοι του λαϊκού τραγουδιού θα βρεθούν σε δίλημμα ανάμεσα σε δύο ζευγάρια: σταθερά στο «Θέα», ο Νίκος Οικονομόπουλος αλλάζει παρτενέρ (στις αρχές του καλοκαιριού η Βανδή και τώρα η Λένα Παπαδοπούλου), ενώ στο «Fantasia» η Πέγκυ Ζήνα, επιστρέφει στα «λημέρια» της μετά τις καλοκαιρινές εμφανίσεις με τον Κώστα Χατζή, συνεργαζόμενη με τον Νίκο Μακρόπουλο.
Η παραλιακή φουλάρει ξανά τις μηχανές της
«Cabaret @ Romeo», «Θέα» και «Fantasia» ανοίγουν ξανά τις πόρτες τους με νέο σχήμα.