![Ο Γιώργος Σαμπάνης από το ένα στο άλλο... άκρο!](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2508807/cabaretmyksamp.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Τα τραγούδια του τα ακούγαμε σταθερά από τα ηχεία των μαγαζιών σε κάθε γωνιά της χώρας, αλλά σίγουρα οι πιο τυχεροί ήταν όσοι τον είδαν ζωντανά στο μυκονιάτικο «Cabaret». Ο Γιώργος Σαμπάνης κάνει προθέρμανση για τη χειμερινή σεζόν με μια μικρή περιοδεία στη Γερμανία (6/10 Αμβούργο, 7 & 8/10 Κολωνία, 9/10 Μόναχο, 10/10 Βερολίνο), για να ξαναβρεθεί λίγο αργότερα στο –αγαπημένο του νεανικού και του κοσμικού κοινού– πόστο του στο «Acro» – θα είναι η τρίτη χρονιά για αυτό το πετυχημένο live party project, του οποίου η πλήρης σύνθεση αναμένεται να ανακοινωθεί.