![Από τον κήπο του Νομισματικού Μουσείου μέχρι την... πανσέληνο](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2508633/HRO-ADAM TSAROUHIS 2s.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Η Iωάννα Τσάγκαρη, γνωστή και ως Black Cotton Doll, έχει blues, jazz και soul μουσική στην ψυχή της, swing και RnB ρυθμό στο σώμα της, αλλά και ανατολίτικες ρίζες στο αίμα της. Στο ατμοσφαιρικό live που προκύπτει από αυτά τα χαρακτηριστικά θα τη συνοδεύσουν οι Τάκης Πατερέλης, Παντελής Μπενετάτος, Κώστας Κωσταντίνου και Βασίλης Παναγιωτόπουλος. (την Πέμπτη 20/8 στις 21:00)
![Από τον κήπο του Νομισματικού Μουσείου μέχρι την... πανσέληνο - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2508633/maria kotrotsou.jpg)
Η Μαρία Κοτρότσου έχει σπουδάσει πιάνο και μουσική με τη χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών, και συνδυάζει τις κλασικές και σύγχρονες γνώσεις της σε έναν new age ήχο με ξεκάθαρη κινηματογραφική αισθητική. Το πρώτο ολοκληρωμένο δείγμα της δουλειάς της είναι ο δίσκος «Passion» (κυκλοφορεί από την Cobalt) και θα τον ακούσετε με άλλες συνθέσεις της την Πέμπτη 27/8. Το ορχηστρικό της σύνολο αποτελούν οι Γεράσιμος Κατσίρης, Κιάρα Κωνσταντίνου, Βασίλης Μπράτος και Αγγελική Ποτήρη.
![Από τον κήπο του Νομισματικού Μουσείου μέχρι την... πανσέληνο - εικόνα 2](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2508633/HRO-ADAM TSAROUHIS 2s.jpg)
Ο λόγος για να επιλέξετε τον κήπο του Νομισματικού Μουσείου από τους δεκάδες άλλους χώρους για να απολαύσετε την πανσέληνο το Σάββατο 29/8 εντοπίζεται... κατευθείαν στην καρδιά. «Κατευθείαν καρδιά» είναι ο τίτλος της περσινής δισκογραφικής δουλειά που κυκλοφόρησε η Ηρώ, η οποία με τον swingάτο Αδάμ Τσαρούχη σας προσκαλεί σε ένα πρόγραμμα για χορό, για μοίρασμα με το ταίρι σας, για αναπόληση των καλοκαιρινών διακοπών σας.