![2 live στη «Ρότα»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2508401/evridiki.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Μετά το διάλειμμα λόγω της πολιτικής και οικονομικής κατάστασης, η «Ρότα» βάζει πάλι μπρος για μουσικά ταξίδια, αποτελώντας μία από τις ελκυστικότερες προτάσεις για να παρακολουθήσετε αγαπημένους καλλιτέχνες σε απόσταση αναπνοής στην open air αυλή της. Την Πέμπτη 23/7, η Ευρυδίκη παρουσιάζει την καινούργια μπαλάντα της «Μαγνήτης», επιλογές από τη δισκογραφία της καθώς και διασκευές, από αυτές που την έχουν κάνει ένα από τα πιο αγαπημένα pop/rock ονόματα. Ο Λευτέρης Πουλιού παίζει πιάνο και ο Κωστής Πυρένης κιθάρα και τραγουδάει.
Την Παρασκευή 24/7, ο Σταύρος Σιόλας θα κινηθεί σε διαφορετικό δρόμο, ξεκινώντας από τον Θεοδωράκη, τον Χατζιδάκι και τον Τσιτσάνη και φτάνοντας μέχρι τον Θανάση Παπακωνσταντίνου, τον Περίδη και τον Θαλασσινό – θα ακούσουμε φυσικά και τα ντουέτα του με τη Φωτεινή Βελεσιώτου («Διόδια») και την Ελευθερία Αρβανιτάκη («Χωρίς εσένα»). Μαζί του η Ευαγγελία Μαυρίδου στο πιάνο και η Άννα Λάκη στο ακορντεόν.
Για τα δύο live, που ξεκινούν στις 22:00, συστήνουμε να κάνετε κράτηση, καθώς οι θέσεις είναι περιορισμένες.