![Η μουσική βρίσκει την παραθαλάσσια… Εδέμ της](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2508309/theodtheof.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Το «Eden Beach Resort» στην Ανάβυσσο ανανέωσε κομψά το κομμάτι της παραλίας, προσκαλώντας μάλιστα τον Χριστόφορο Πέσκια να αναλάβει την επιμέλεια του εστιατορίου – όσοι πήγαν για τις βουτιές τους εκεί μιλούν για μια εντελώς διαφορετική εικόνα από παλιά. Προχώρησε μάλιστα σε μια συνεργασία με το κοντινό café-bar «Friends», για τη διοργάνωση παραθαλάσσιων live με γνωστά ονόματα.
Η αρχή θα γίνει την Πέμπτη 18/7 με τον Πασχάλη και τη Σοφία Αρβανίτη, με μια αναδρομή στη ρετρό pop που όλοι αγαπάμε. Θα ακολουθήσουν η Νατάσα Θεοδωρίδου και ο Γιώργος Θεοφάνους την Παρασκευή 24/7, η Γιώτα Νέγκα και άλλοι. Το live του Πασχάλη και της Σοφίας Αρβανίτη ξεκινά στις 22:00 και έχει εισιτήριο 10€ (τηλέφωνο κρατήσεων 6951901914).