![Μαθήματα καλού ελληνικού τραγουδιού](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2507980/418.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ανάμεσα στις πολλές ανθολογίες παλιού ελληνικού τραγουδιού που ακούσαμε τη χειμερινή σεζόν, τις εντυπώσεις κέρδισε εκείνη που παρουσιάστηκε στην «Ιερά Οδό» από τον Γιώργο Νταλάρα, την Ελένη Βιτάλη και τη Γλυκερία. Δεν ήταν μόνο τα ονόματα. Το πρόγραμμά τους δεν ήταν στείρα νοσταλγικό. δημιουργούσε μια νοητή γραμμή ανάμεσα στο παρελθόν και το παρόν. Με μια πολυμελή εκλεκτή ορχήστρα, οι τρεις ερμηνευτές, οι οποίοι έχουν σφραγίσει το ελληνικό ρεπερτόριο με τη δουλειά και την παρουσία τους, θα παρουσιάσουν ξανά αυτό το πρόγραμμα-ποταμός σε μια καλοκαιρινή περιοδεία που περιλαμβάνει δύο αθηναϊκούς σταθμούς: το Κατράκειο της Νίκαιας στις 26/6 και το Θέατρο Βράχων, στο πλαίσιο του Φεστιβάλ Βύρωνα, στις 21/9.