![All-star λαϊκή συναυλία για τη Γέφυρα Ζωής](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2507919/xolidis.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ο σκοπός είναι καλός και η εκδήλωση που θα τον υποστηρίξει πλούσια σε ονόματα λαϊκών τραγουδιστών... Η Γέφυρα Ζωής είναι ένας σύλλογος που ασχολείται με τη βελτίωση της ψυχικής και κοινωνικής φροντίδας των παιδιών και εφήβων με ειδικές ικανότητες. Μία από τις δράσεις του συλλόγου είναι η λειτουργία ενός πολυχώρου δημιουργίας και έκφρασης των νεαρών ατόμων με νοητική υστέρηση/φάσμα αυτισμού, ο οποίος πρόκειται να μεταστεγαστεί σε ένα νέο και μεγαλύτερο κτίριο σύγχρονων προδιαγραφών, ώστε να αντεπεξέλθει στις αυξανόμενες ανάγκες.
Γι’ αυτόν το σκοπό δεκατρείς καλλιτέχνες θα τραγουδήσουν αφιλοκερδώς τη Δευτέρα 26/6 σε μια εκδήλωση που θα φιλοξενηθεί (επίσης αφιλοκερδώς) στο «Frangelico». Οι καλλιτέχνες που θα εμφανιστούν είναι οι: Χρήστος Χολίδης, Χρήστος Μενιδιάτης, Βασιλική Ντάντα, Άντζελα Δημητρίου, Βασίλης Τερλέγκας, Αλέκος Ζαζόπουλος, Γιώργος Δασκουλίδης, Βαγγέλης Κονιτόπουλος, Βαλάντης, Δημήτρης Γιώτης, Χριστίνα Κολέτσα, Stelia και Μιχάλης Κονιτόπουλος.
Τα εισιτήρια για τη φιλανθρωπική εκδήλωση για την ενίσχυση της Γέφυρας Ζωής κοστίζουν 15€ (με ποτό) και διατίθενται στα γραφεία του συλλόγου (Πελασγίας 133, Περιστέρι, καθημερινές 11:00-13:00 και 18:00-20:00, τηλ. 2112143437) καθώς και online στο www.viva.gr και σε όλα τα σημεία συνεργασίας του δικτύου Viva.