![Η Μικαέλα τραγουδάει όσα αγαπάμε να θυμόμαστε](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2507739/mika7.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Αν αγαπάτε το vintage στη μουσική, θα έχετε σίγουρα ακούσει το δίσκο της Μικαέλας με τίτλο «Αγαπώ να θυμάμαι», στον οποίο ο σολίστας της κιθάρας Παναγιώτης Μάργαρης έχει διασκευάσει θησαυρούς του ελαφρού τραγουδιού («Ας ερχόσουν για λίγο», «Τι είναι αυτό που το λένε αγάπη» κ.ά.) και εκείνη τα ερμηνεύει με λαϊκή θεατρικότητα. Η τραγουδίστρια, η οποία έχει συνεργαστεί με ονόματα όπως ο Μαχαιρίτσας και έχει κάνει θεατρικές σπουδές, «πατάει» πάνω στο δισκογραφικό της ντεμπούτο και τα Σάββατα του Ιουνίου παρουσιάζει στο «Θέσις 7» μελωδικά τραγούδια από το παρελθόν και το παρόν, ελληνικά και ξένα, ικανά να αναζωογονήσουν τις αισθήσεις μας. Με τη Μικαέλα παίζουν οι μουσικοί Τάσος Γρυπαίος (κιθάρα), Daniel Allen (κρουστά) και Γιάννης Γρυπαίος (μπάσο). («Θέσις 7»: Αγίου Φιλίππου 7 – Μοναστηράκι, 2169000790)