![Ο Μπάμπης Τσέρτος αναπολεί «τα νιάτα τα μπερμπάντικα»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2507644/tsertosq.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Με τον τίτλο ενός τραγουδιού σε μουσική και στίχους του Βασίλη Τσιτσάνη («Τα νιάτα τα μπερμπάντικα») βαφτίζει ο Μπάμπης Τσέρτος το πρόγραμμα που θα παρουσιάσει την Παρασκευή 19/6 στο «Πέραν». Ο τραγουδιστής και μουσικός που είναι αφοσιωμένος στον πλούτο του λαϊκού τραγουδιού, θα επιλέξει τα πιο μερακλίδικα παραδοσιακά, ρεμπέτικα και λαϊκά τραγούδια από το παρελθόν, αλλά και εκείνα τα καινούργια που το θυμίζουν. Μαζί του θα παίξουν πολύ καλοί μουσικοί: ο Κυριάκος Γκουβέντας βιολί, ο Γιάννης Τσέρτος πιάνο και ακορντεόν, ο Δημήτρης Ρέππας μπουζούκι και ο Κώστας Τσεκούρας κιθάρα.