![Back to the ’60s με τον Κώστα Βενετσάνο](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2507382/venetsanos.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Πολλοί είμαστε μικροί για να θυμόμαστε τον Κώστα Βενετσάνο να παρουσιάζει στη δημόσια τηλεόραση τις μουσικές εκπομπές «Χαρούμενη Αθήνα», «Βαριετέ» και «Μπουάτ Λεαγκρίλ», ή να τραγουδάει στην «Αρετούσα», στα σκαλάκια της Μνησικλέους στην Πλάκα το ’60. Τραγουδιστής, ηθοποιός και παρουσιαστής, ο Βενετσάνος θα έχει ενδιαφέρουσες (μουσικές και όχι μόνο) ιστορίες να αφηγηθεί στις τρεις εμφανίσεις του στο «Τσάι στη Σαχάρα» – τις Παρασκευές 12, 19 και 26/6. Μαζί του θα είναι η Ρούλα Προσωπάρη στο πιάνο και το τραγούδι, και ο «νεοκυματικός» συνθέτης Ηλίας Καραγιάννης, του οποίου τα «Καλοκαίρι έχει γεια» και «Μια γιορτή» έχει τραγουδήσει η Πόπη Αστεριάδη. Για τους φίλους του vintage, αυτά τα τρία live θα είναι μια ευχάριστη νοσταλγική αναδρομή.