Το χειμώνα στο «Χαμάμ» εμφανίστηκαν από τον Γιάννη Μπέζο μέχρι την Έφη Οικονομάκη – αυτό που θα μας μείνει, βέβαια, ήταν ο Πέτρος Μόκας, ο κλαριντζής που ήρθε από τα Τζουμέρκα και ελπίζουμε να τον ξαναδούμε την επόμενη σεζόν. Η ατμοσφαιρική μουσική σκηνή στα Πετράλωνα ετοιμάζεται να μας αποχαιρετήσει με τη Φωτεινή Βελεσιώτου, τη Γιώτα Γιάννα και τον Βαγγέλη Κορακάκη. Η πρώτη, μια μοναδική περίπτωση ερμηνεύτριας της οποίας η φήμη απλώνεται διαρκώς, θα εμφανιστεί την Πέμπτη 11/6, μαζί με τους μουσικούς Δημήτρη Μπαρτζώκα, Σπύρο Γκούμα και Δημήτρη Τσιολχά – θα έχετε ακούσετε ζωντανά και κομμάτια από τον καινούργιο της δίσκο «Είδα του τρελού τα κλάματα»:
Για τη Γιώτα Γιάννα τα έχουν πει όλα ο Μάνος Χατζιδάκις και ο Σταμάτης Κραουνάκης που την αποκάλεσαν «Πασιονάρια της Εθνικής Οδού» και «δική μας Τζάνις Τζόπλιν» αντίστοιχα. Όσοι την έχουν ακούσει πρόσφατα έχουν να το λένε για τη σπάνια ευκαιρία που τους έτυχε, οπότε την Παρασκευή 12/6 θα ενώσετε το θαυμασμό σας με το δικό τους για μια ερμηνεύτρια με την πιο ιδιότυπη διαδρομή από τους περισσότερους συναδέλφους της.
Ο Βαγγέλης Κορακάκης θα εμφανιστεί το Σάββατο 6 & 13/6, συνεχίζοντας μια παράδοση που τον θέλει να κλείνει τη χειμερινή σεζόν με τους ανθρώπους του «Χαμάμ». Μαζί του θα είναι η τραγουδίστρια Ελένη Καπηλίδου, ο Θοδωρής Στούγιος στο μπουζούκι και το τραγούδι, καθώς και οι Τάσος Αθανασιάς και Γιώργος Φουντούκος. Αναμένουμε αν θα διοργανωθεί και ένα ακόμη πολυσυλλεκτικό live το οποίο σχεδιάζει με τη γνωστή μουσική του ευαισθησία ο ιδιοκτήτης του «Χαμάμ»...