Αν πέρναγες το περασμένο Σάββατο το βράδυ από το παλιό αεροδρόμιο, θα έπεσες μάλλον σε μποτιλιάρισμα και θα θυμήθηκες τις παλιές μέρες της παραλιακής. Τρεις χιλιάδες άνθρωποι πήγαν στην πρεμιέρα του Νίκου Βέρτη στο «Ακρωτήρι – The Real Live Clubbing» για να παρακολουθήσουν ένα show με φαρδιά πλατιά την υπογραφή του τραγουδιστή. Γιατί ο Βέρτης δεν «έβαλε» μόνο τα αγαπημένα του τραγούδια σ’ αυτό το πρόγραμμα, αλλά τη σχεδιαστική και μηχανική φαντασία του, ώστε να παρουσιάσει ένα θέαμα από αυτά που δεν βλέπαμε ούτε στις «χρυσές μέρες» των νυχτερινών μαγαζιών – γύρω στα 100 ρομποτικά φώτα, ένα τούλι 200 τ.μ. ως οθόνη προβολής, η κλασική ορχήστρα των 23 μουσικών ήταν μερικά από τα συστατικά του. Μέχρι να το παρακολουθήσουμε (θα προτιμήσουμε τον «αιωρούμενο» πάνω από τη θάλασσα χώρο του εστιατορίου!), βλέπουμε τις φωτογραφίες από την πρεμιέρα…