![Ο Βαγγέλης Γερμανός ξαναπιάνει την κιθάρα του στο «Μπαράκι της Διδότου»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2507121/Vaggelis-Germanos.jpg?quality=81&404=default&v=4)
«Όπως όλες οι τέχνες (“καλές” ή μη), έτσι είναι κι αυτή του τραγουδοποιού… Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο...» Δύο μέρες μετά την παρουσίαση στον Ιανό (την Πέμπτη 28/5) του βιβλίου του «Ο αρμενιστής», όπου τεκμηριώνει το πρακτικό και το θεωρητικό κομμάτι της τέχνης του τραγουδοποιού με τρόπο βιωματικό, ο Βαγγέλης Γερμανός επιστρέφει στο «Μπαράκι της Διδότου». Το Σάββατο 30/5, ο γλυκόπικρος soft rocker θα ξαναπιάσει την κιθάρα του για να μας πάει μια βόλτα σε «μπαράκια» και «μαγικά νησιά» αλλά και οπουδήποτε αλλού τον οδηγήσει η οικεία ατμόσφαιρα του χώρου και του κοινού.