![Βίσση και Ασλανίδου στη Γαρμπή](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2506585/20150502_023902.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Αυτό το κάτι που θέλουν οι θαμώνες στα νυχτερινά μαγαζιά είναι η έκπληξη, αυτή που θα τους κάνει να αρπάξουν το κινητό για να τραβήξουν βίντεο και να λένε την επόμενη μέρα ότι βρέθηκαν κι εκείνοι εκεί. Η εκτός προγράμματος guest εμφάνιση της Άννας Βίσση και της Μελίνας Ασλανίδου, που διασκέδαζαν στο ίδιο τραπέζι την Πρωτομαγιά στο «Central», ήταν μια από αυτές τις πολυφωτογραφημένες και πολυ-αναπαραγόμενες εκπλήξεις. Ενώ η Καίτη Γαρμπή μας θύμιζε στο πρώτο της πρόγραμμα τα ’90s, τραγουδώντας τις μεγάλες επιτυχίες της από εκείνη την εποχή (διασκεδαστικό ενσταντανέ η «συνομιλία» της στο «Κάτι» με τη βιντεο-οθόνη όπου προβάλλονταν φωτογραφίες μοντέλων, ηθοποιών και του... Ομπάμα), κάποια στιγμή ξεκίνησε να λέει το «Αγάπη υπερβολική». Το σταμάτησε όμως για να το πει κάποια καλύτερα, όπως ανέφερε ανεβάζοντας την Άννα Βίσση στη σκηνή – άλλο ένα ταξίδι στο χρόνο, στις αρχές του 2000, όταν οι δύο τραγουδίστριες εμφανίζονταν μαζί στο «Fever» και περνούσαν καλύτερα οι δυο τους. Η εδώ και δύο χρόνια εκτός πίστας Βίσση είχε τα κέφια της, είπε το «Αγάπη υπερβολική» και –μετά την ψηφοφορία δια βοής του κοινού– το «Τρένο» καθισμένη στα γόνατα της Γαρμπή. Στη συνέχεια, ανέβηκε η Μελίνα Ασλανίδου, της οποίας ο συνεργάτης στο «The Voice» Γιώργος Παπαδόπουλος εμφανίζεται κι αυτός στο «Central», για να πει το «Λάθος», δίνοντας πάσα στη Γαρμπή για το δικό της «Το λάθος μου».