![’80s μουσικό γλέντι με την Έφη Οικονομάκη](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2503453/oikonomaki80party.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Όλα όσα άφησε ως ανάμνηση η εξωφρενική από διάφορες απόψεις δεκαετία θα τα θυμηθούμε από την Παρασκευή 12/12 στο «Χαμάμ», παρέα με την τραγουδίστρια και ηθοποιό Έφη Οικονομάκη στην καινούργια της μουσική παράσταση «Βασικά... ευτυχές το 1980». Με την υπόσχεση ότι θα ξαναζήσουμε τις καλύτερες στιγμές «μιας δεκαετίας γεμάτης ωραία τραγούδια, γλέντια και ξενύχτια, χωρίς μνημόνια και χωρίς κάποια υπόνοια για το “λογαριασμό” που θα ακολουθούσε, μιας δεκαετίας που έδωσε τα ρέστα της σε όλα», η Οικονομάκη επιμελείται το ρεπερτόριο, ο Νίκος Σούλης σκηνοθετεί, ο Δημήτρης Μανιάτης γράφει τα κείμενα, ενώ συμμετέχουν οι τραγουδιστές Γιώργος Χριστοδούλου και Κατερίνα Μορένα.