Το σκηνικό: ένας οίκος ανοχής και σε αυτόν δύο γυναίκες που ζουν την καθημερινότητά τους με καβγάδες, συμφιλιώσεις και κουτσομπολιό. Οι δύο περιθωριακές γυναίκες είναι η Ρόζα (Λένα Αλκαίου) και η Λουλού (Άβα Γαλανοπούλου) και δίπλα τους έχουν τη Μαριώ να παρεμβαίνει στη ζωή τους με ρεμπέτικα και λαϊκά τραγούδια. Η μουσική παράσταση «Στις γραμμές του έρωτα», που κάνει πρεμιέρα το Σάββατο 6/12 στις «Γραμμές» (θα παρουσιάζεται κάθε Σάββατο και Κυριακή μεσημέρι), είναι γραμμένη και σκηνοθετημένη από τον Λευτέρη Χαρέλλη και συμμετέχουν ο νεαρός τραγουδιστής Χάρης Πανόπουλος και πενταμελής μπάντα.
Καθημερινές ιστορίες με λαϊκό σάουντρακ
Η Μαριώ παρακολουθεί τραγουδώντας τις καθημερινές ιστορίες της Ρόζας (Λένα Αλκαίου) και της Λουλού (Άβα Γαλανοπούλου) στη μουσική παράσταση που παρουσιάζεται στις «Γραμμές».