![«Μικρή βαλίτσα» με ουσιαστικό περιεχόμενο](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2502466/alkinoos.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ο νέος δίσκος του «Μικρή βαλίτσα» (με το τραγούδι «Πάντα θα ξημερώνει» σιωπηλά αφιερωμένο στον Παύλο Φύσσα) έρχεται 5 χρόνια μετά τη «Νεροποντή», φέρνοντας ζωντανές εμφανίσεις στο «Γυάλινο Μουσικό Θέατρο» ύστερα από ένα χρόνο απουσίας από τη σκηνή. Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης έχει πει ότι «η εμφάνιση προϋποθέτει εξαφάνιση», δημιουργώντας μας έτσι αυξημένες προσμονές για τη ζωντανή ακρόαση του καινούργιου δισκογραφικού υλικού και την παρουσίασή του από μια εκλεκτή μπάντα (Καλούδης, Πάππος, Σιώτας, Τσεκούρας) σε ένα ιδιαίτερο ηχητικό και εικαστικό περιβάλλον. Αυτή η σειρά των οκτώ εμφανίσεων ξεκινάει την Παρασκευή 31/10.