Πόλις Αρτ
Είσ.: € 15. Προπ.: www.more.com
Διεύθυνση:
Tηλ:
Συναυλίες
Πασχάλης
Σε ένα πάρτι γεμάτο επιτυχίες από τους Olympians και τις δεκαετίες '60, '70, '80, '90 μέχρι και σήμερα. Mια αξέχαστη βραδιά με τις πλέον ένδοξες στιγμές της ελληνικής ποπ σκηνής, με τραγούδια όπως, «ο Τρόπος», «το Σχολείο», «Αλέξης», «Συγγνώμη», «Αν μια μέρα σε χάσω», «Το κορίτσι του Μάη», «Μάθημα Σολφέζ», «Μπαράκι», «Παραδώσου λοιπόν», «Είσαι το ταίρι μου»… Η νύχτα θα αποδειχθεί πολύ μικρή για να χωρέσει όλες τις αγαπημένες επιτυχίες. Μαζί του ο Stelios Mac (κιθάρα, τραγούδι).
19/07 Παρ. 9.30 μ.μ.
Λευτέρης Πλιάτσικας - Νίκος Καλλίνης
Δυο έμπειροι τραγουδοποιοί, που γνωρίσαμε μέσα από τα συγκροτήματα ΟΝΑΡ και Εκείνος & Εκείνος, αντίστοιχα, συναντούν τη νέα ερμηνεύτρια Μαρία Καλούδη σε ένα άκρως παρεΐστικο πρόγραμμα. Η Μαρία Καλούδη θα παρουσιάσει κομμάτια από την προσωπική της δισκογραφία και όλοι μαζί θα μοιραστούνε με το ακροατήριό τους, τραγούδια άλλων καλλιτεχνών που έχουμε αγαπήσει, σ’ ένα μουσικό ταξίδι με νέους προορισμούς, σε μια συλλεκτική εμφάνιση.
20/07 Σάβ. 9.30 μ.μ.