10ο Our Festival - Ημέρα 1η
To φεστιβάλ με στόχο τη συνάντηση αλληλέγγυων καλλιτεχνών που διοργανώνεται για 10η συνεχόμενη χρονιά στα πλαίσια του Φεστιβάλ Ρεματιάς. Η πρώτη μέρα είναι αφιερωμένη στους jazz, latin και bossa nova ήχους με καλεσμένους τους Κωνσταντίνο Στουραΐτη και Παναγιώτη Σμαρνάκη αλλά και τη Χριστίνα Ψύχα με την μπάντα της. Ο Κωνσταντίνος Στουραΐτης και ο Παναγιώτης Σμαρνάκης παρουσιάζουν φρέσκιες δικές τους συνθέσεις στη φόρμα του χαρακτηριστικού jazz organ trio, μέσω του άλμπουμ τους “Red Room” με έντονη groovy & bluesy διάθεση. Συνεχίζει και ολοκληρώνει τη βραδιά η Χριστίνα Ψύχα και την μπάντα της χαρίζοντας ένα μοναδικό μουσικό ταξίδι από πρωτότυπα ελληνόφωνα τραγούδια και διασκευές σε ρυθμούς bossa nova, samba, afro, funk και swing.
10ο Our Festival - Ημέρα 1η
-
26/07 Παρ. 9 μ.μ.