![Μαρία Παπαγεωργίου](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/19/19d4584893844b2486bb810a65d447ca.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Μετά την πρώτη βραδιά της στον Κήπο, τον Ιούλιο του 2019, η Μαρία Παπαγεωργίου επιστρέφει φέτος στην υπαίθρια σκηνή του Μεγάρου Μουσικής Αθηνών, την Παρασκευή 23 Ιουνίου στις 9 μ.μ., με την καινούργια συναυλία της που τιτλοφορείται "Γέμισε ο κήπος με πουλιά". Ύστερα από έναν επιτυχημένο χειμώνα, με ένα νέο δίσκο στις αποσκευές της και τραγούδια που έχουν ήδη κατακτήσει τις ραδιοφωνικές συχνότητες, η συναρπαστική ερμηνεύτρια, πλαισιωμένη από την εξαιρετική μπάντα της, μεταφέρει το πάθος και τη συγκίνηση της ερμηνείας της σε ένα από τα πιο όμορφα καλοκαιρινά στέκια της πόλης.
![Μαρία Παπαγεωργίου](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/8f/8fec4deb65744234bfe994c0de792343.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Στο φετινό μουσικό ταξίδι της στον Κήπο τη συντροφεύουν ο Ευριπίδης Ζεμενίδης (κιθάρες), ο Θάνος Μιχαηλίδης (τύμπανα), ο Γιώργος Ντάνης (μπάσο) και η Werra Kijewska (τσέλο). Μαζί της επί σκηνής, η Ειρήνη Ζούτσου και η Αιμιλία Παπαπέτρου (φωνητικά).
Τιμές εισιτηρίων: 15 €