![Σταμάτης Κραουνάκης](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/2e/2e22cfa36923473d92ce53c51b1e0b70.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Συνεχίζονται οι πολιτιστικές εκδηλώσεις του Δήμου Περάματος και τον μήνα Σεπτέμβριο με σπουδαίες μουσικές συναυλίες και θεατρικές παραστάσεις. Ο Δήμος Περάματος παρέχει και αυτή τη χρονιά στους πολίτες εκδηλώσεις υψηλής ποιότητας. Η είσοδος είναι ελεύθερη με την τήρηση όλων των προβλεπόμενων υγειονομικών μέτρων.
Το μήνυμα του Δημάρχου Περάματος Γιάννη Λαγουδάκη: "Ο Δήμος Περάματος υποδέχεται το φθινόπωρο με ένα ποιοτικό πρόγραμμα υψηλών προδιαγραφών, με συναυλίες και παραστάσεις, το οποίο παρέχεται εντελώς δωρεάν στους δημότες μας. Γνωστοί καλλιτέχνες θα δημιουργήσουν ένα θετικό κλίμα και μία όμορφη ατμόσφαιρα, σε ένα πολιτιστικό πρόγραμμα για όλες τις ηλικίες, που τόσο έχουμε όλοι μας ανάγκη έπειτα από τα δύο και πλέον χρόνια της πανδημίας του COVID-19. Καθώς ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος του προγράμματος μας με τις καλοκαιρινές εκδηλώσεις, που για πρώτη φορά πραγματοποιήθηκαν αποκεντρωμένα σε πολλά σημεία της πόλης μας, συνεχίζουμε ακάθεκτοι και σας καλούμε να παρακολουθήσουμε όλοι μαζί και τα δρώμενα του φθινοπώρου".
Οι εκδηλώσεις θα διεξαχθούν στο Θέατρο Μίκης Θεοδωράκης.
Το πρόγραμμα εκδηλώσεων
8/9 (9 μ.μ.)
Μουσική συναυλία "30 χρόνια live tour" με τους Active Member
9/9 (9 μ.μ.)
Μουσική συναυλία με τους Νίκο & Γιώργο Στρατάκη
11/9 (9 μ.μ.)
Παιδική παράσταση "Το Αστερόπαιδο", Παιδική Σκηνή Κιβωτός
14/9 (9 μ.μ.)
Θεατρική παράσταση "Το Καρέ του Έρωτα"
16/9 (9 μ.μ.)
Μουσική συναυλία με τον Μανώλη Μητσιά
17-18/9 (9 μ.μ.)
Θεατρική παράσταση "Ποιος κοιμάται απόψε, Όλοι Μαζί Μπορείτε", θεατρική ομάδα Πειραματιζόμαστε
23/9 (8.30 μ.μ.)
Μουσική συναυλία με τον Σταμάτη Κραουνάκη
30/9 (8.30 μ.μ.)
Μουσική συναυλία με τον Γιάννη Κότσιρα
1/10 (8.30 μ.μ.)
Βράβευση επιτυχόντων μαθητών σε Ανώτερα και Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα – Μουσικό Πρόγραμμα