![Ψαραντώνης](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/27/270ecf17f99f4992b7c55ce6f5cda072.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ο Ψαραντώνης, ένας ζωντανός θρύλος της μουσικής, ο οποίος έχει εμπλουτίσει με τους ήχους και τις ερμηνείες του την κρητική, τη μεσογειακή και την παγκόσμια πολιτιστική κληρονομιά έρχεται για μια μεγάλη συναυλία στο Θέατρο Βράχων "Μελίνα Μερκούρη" την Τετάρτη 13 Ιουλίου, στις 9 μ.μ.Ο Ψαραντώνης, ως βαθύς γνώστης και λάτρης της παράδοσης και της φύσης, με την αστείρευτη δύναμη στον αυτοσχεδιασμό, έρχεται να ζωντανέψει τους μύθους της Κρήτης και να μας αφηγηθεί αρχέγονες και ταυτόχρονα σύγχρονες μουσικές ιστορίες. Ο Ψαραντώνης μας καλεί στο Θέατρο Βράχων για "…να νιώσουμε τον παλμό. Αυτό που είναι η Μουσική". Μαζί του στη σκηνή ο Γιώργος Ξυλούρης – Ψαρογιώργης (λαούτο – φωνή), Λάμπης Ξυλούρης (ούτι – φωνή) και Νίκη Ξυλούρη (κρουστά – φωνή).
Συντελεστές
Επιμέλεια Ήχου: Γιάννης Παξεβάνης, Μάρκος Πινακουλάκης
Επιμέλεια Φωτισμών: Μαρία Βενετάκη
Οργάνωση Παραγωγής: Art Yard Productions
Πληροφορίες: artyardlive@gmail.com
Προπώληση εισιτηρίων (€ 17-15).