![Ένας “Spaceman” προσγειώνεται στο Faust](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/d7/d7b51344e04c4d9bb783afc1a92f01b2.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ο χαρισματικός performer Tenorman, μετά από 19 χώρες και 800 εμφανίσεις σε όλο τον κόσμο με τους Opera Chaotique, συνεργάζεται με δύο σπουδαίους μουσικούς που έχουν χαράξει τη δική τους πορεία. Με τον βιρτουόζο ντράμερ Βαγγέλη Καλαμάρα και τον ξεχωριστό τσελίστα Σταύρο Παργινό, δημιουργούν ένα μοναδικό στο είδος του σχήμα, τους PAN!K at the Opera.
Με ανατρεπτικό στυλ, εκκεντρικό χιούμορ, αλληλεπίδραση με το κοινό, εκρηκτικές μουσικές αλχημείες, θεατρικούς αυτοσχεδιασμούς, πρωτότυπες συνθέσεις και πειραγμένες διασκευές, παρουσιάζουν στο Faust, την Πέμπτη 7 Απριλίου (9.30 μ.μ.), την παράσταση "Spaceman” που ακροβατεί από από την κωμωδία στο δράμα, στα ίχνη των David Bowie και Tom Waits, με μουσικές άλλοτε cool σοφιστικέ και άλλοτε mellow.
Ο Spaceman είναι ένας άνθρωπος του σύμπαντος, εξωγήινος, που τρέχει στον χώρο και τον χρόνο. Κυνηγά να βρει την ψυχή, την ειρήνη και την ελευθερία ψάχνοντας τη θέση του σε αυτόν τον κόσμο. Ανακαλύπτει τις δυνάμεις του και είναι υπερφυσικές αλλά μπορεί ένας υπερήρωας να έχει φοβίες; Όταν προσγειώνεται στη Γη ανακαλύπτει ότι κάθε προσπάθεια τα εμπεριέχει όλα: απόγνωση, χαρά, λύπη, γέλιο, απογοήτευση, έρωτας. Spaceman για να δούμε, θα τα καταφέρεις σε αυτό το ταξίδι;
Γενική είσοδος: € 8 ευρώ (χωρίς ποτό) | Πληροφορίες - Κρατήσεις: 210 3234095