![Danai Nielsen](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/cu355x532/0,181,355,380/pad/both/d2/d27193279d514628b40d2044f716138e.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Τη χρονιά που μας πέρασε, η Danai Nielsen κυκλοφόρησε με τη δισκογραφική United We Fly τον πρώτο προσωπικό της δίσκο "Who Are They". Στις 8 Απριλίου, η καλλιτέχνιδα συστήνει στο κοινό τα τραγούδια και τις ονειρικές συνθέσεις του, στον χώρο του Six D.O.G.S. .
Η Nielsen αναγνωρίστηκε σταδιακά με τα κομμάτια "Μermaid", "Lion Zion" και "Recycled Feelings" και τα πολύ δημιουργικά music videos που τα συνόδευαν, ενώ φέτος το καλοκαίρι θα είναι supporting act στη συναυλία των Muse στo Eject Festival. Για την ώρα, η καλλιτέχνιδα προσκαλεί το κοινό στο release show του album έχοντας ετοιμάσει ένα ξεχωριστό πρόγραμμα. Όπως πάντα, θα ξεδιπλώσει την ιδιαίτερη dream pop αισθητική της και τον πρωτότυπο μουσικό διάλογο μεταξύ του θυληκού και αρσενικού alter ego της. Ο ήχος, τα όργανα που χρησιμοποιεί και ταυτόχρονα η σκηνική παρουσία της είναι πάντα ιδιαίτερα, ενώ χαρακτηριστικές είναι πλέον και οι συναισθηματικές διασκευές της. Χειροποίητα κοστούμια, φρέσκος ήχος, dreamy φωτισμός και guests έκπληξη θα συνθέσουν ένα party από αυτά που μας έχουν λείψει εδώ και καιρό.