![Φοίβος Δεληβοριάς](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/f7/f7586356f7c84316a60e8b50a1866e31.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Από την Παρασκευή 4 Φεβρουαρίου (10 μ.μ.) και για ελάχιστες Παρασκευές, o διάσημος ερμηνευτής της ελληνικής μουσικής σκηνής, Φοίβος Δεληβοριάς, θα βρίσκεται μαζί με το Δημήτρη Μέντζελο – γνωστό και ως Delta Mee - και τη Νεφέλη Φασούλη στο "Villa VOX" της Ιεράς Οδού. Στα πλήκτρα θα βρίσκεται ο Κωστής Χριστοδούλου, στα τύμπανα ο Σωτήρης Ντούβας, στο μπάσο ο Γιόελ Σότο και στις κιθάρες ο Κώστας Παντέλης, ενώ η διεύθυνση παραγωγής τελεί υπό τους Θανάση Μαροσούλη και Δημήτρη Σταμάτη.
Καινούργια τραγούδια του υπό έκδοση δίσκου του τραγουδοποιού, μαζί με διασκευές και ερμηνείες από κομμάτια της πλούσιας δισκογραφίας του, συναντούν επί σκηνής την αυθεντική χιπ χοπ παρουσία του μουσικού, στιχουργού, ράπερ και MC, Μεντζέλου, γνωστού για τη συμμετοχή του στο συγκρότημα "Ημισκούμπρια", αλλά και την "all that jazz" παρουσία της Νεφέλης Φασούλη, η οποία μας συστήθηκε μουσικά για πρώτη φορά το 2019 με το single της "Για ένα καλοκαίρι". Δεν είναι ωστόσο η πρώτη φορά που συνεργάζεται με τον Δεληβοριά, αφού για σχεδόν τέσσερα χρόνια είναι μόνιμη συνεργάτης στις παραστάσεις του, ενώ εκείνος έγραψε και τον πρώτο προσωπικό της δίσκο που κυκλοφόρησε πριν μερικούς μήνες ("Ο Κόσμος Σου").
Μαζί, διαμορφώνουν έναν δικό τους κόσμο, πλαισιωμένο με αφίσες και neon. Η προπώληση έχει ήδη ξεκινήσει, οπότε σπεύσατε, αφού οι διαθέσιμες Παρασκευές θα είναι λίγες.
Διεύθυνση: "Villa VOX", Ιερά Οδός 16, τιμή εισιτηρίων: €25 - €13, προπώληση: viva.gr, τηλ. κρατήσεων: 210 - 3475900