![Ο Κ. Βήτα σε διαδικτυακή συναυλία από το «Νιάρχος»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2541581/kvita2.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ο Κωνσταντίνος Βήτα επιστρέφει στο ΚΠΙΣΝ μετά από τρία χρόνια με μουσική και τραγούδια από όλη τη δισκογραφία του.
![Ο Κ. Βήτα σε διαδικτυακή συναυλία από το «Νιάρχος» - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2541581/kvita1.jpg)
Η συναυλία του Κωνσταντίνου Βήτα γίνεται το Σάββατο 13 Ιουνίου στις 21.00 και είναι στο πλαίσιο της σειράς #snfccAtHome: music του Κέντρου Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος (ΚΠΙΣΝ). Εδώ, ο Κωνσταντίνος Βήτα θα τραγουδήσει από τον Θόλο, την εγκατάσταση στον Λαβύρινθο του Πάρκου Σταύρος Νιάρχος. Η μουσική του είναι μια σύμμειξη χιπ χοπ και ηλεκτρονικών ρυθμών, με πειραματικές προσεγγίσεις και ιδιαίτερες συνθέσεις που συνδυάζουν λυρισμό και ευαισθησία σε προσωπικά και κοινωνικά θέματα. Μαζί του θα είναι ο Βάϊος Μαχμουντές (πλήκτρα) και ο Γιάννης Λαμπρόπουλος (σχεδιασμός ήχου) σε μια μουσική ποιητική και γεμάτη ευαισθησία.
Παρακολουθήστε τη συναυλία live στη σελίδα www.snfcc.org, καθώς και στη σελίδα του ΚΠΙΣΝ στο Facebook @SNFCC το Σάββατο 13/06 στις 21.00.