Το Κέντρο Πολιτισμού - Ίδρυμα «Σταύρος Νιάρχος», συνεχίζει σταθερά τις εβδομαδιαίες εκδηλώσεις του, με αναγνώσεις, διαλέξεις και εργαστήρια. Στα μουσικά δρώμενα, υποδέχεται σε δύο διαφορετικές βραδιές τους Katerine Duska και Leon of Athens αλλά και τη Νατάσσα Μποφίλιου, στο γνώριμο spot του Φάρου. Οι καλλιτέχνες θα εκπέμψουν ζωντανά από την κορυφή του Κέντρου Πολιτισμού και οι συναυλίες θα είναι διαθέσιμες όπως κάθε εβδομάδα στην facebook σελίδα καθώς και την ιστοσελίδα του.
Την Παρασκευή 22 Μαΐου στις 9μ.μ., οι Katerine Duska και Leon of Athens θα παρουσιάσουν μία stripped down συναυλία τόσο με προσωπικές τους κυκλοφορίες, όπως το πρόσφατο ντουέτο τους «Communication» αλλά και επιλεγμένες διασκευές. Το επόμενο βράδυ (Σάββατο 23 Μαΐου, 9μ.μ.) θέση στα σκαλιά του Φάρου παίρνει η Νατάσσα Μποφίλιου, με τη συνοδεία του σταθερού συνεργάτη της Θέμη Καραμουρατίδη στο πιάνο και την ενορχήστρωση καθώς και τον Άρη Ζέρβα στο Τσέλο. Την καλλιτεχνική επιμέλεια της συναυλίας, στην οποία θα παρακολουθήσουμε μία ιδιότυπη πορεία στην μέχρι σήμερα δισκογραφία της, έχει αναλάβει ο Γεράσιμος Ευαγγελάτος. Οι συναυλίες του #snfccAtHome: music πραγματοποιούνται χωρίς την παρουσία κοινού.