![Με την Άλκηστη εξ Ανατολών](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2540430/protopsalti.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Τέσσερις βραδιές (6, 7, 9 και 10/3) στο Μέγαρο Μουσικής με την Άλκηστη Πρωτοψάλτη σε ένα μοναδικό μουσικό «Άρωμα Ανατολής» αποτελούν ένα από τα πιο σημαντικά και ελκυστικά events που τρέχουν αυτές τις μέρες.
![Με την Άλκηστη εξ Ανατολών - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2540430/protopsalti.jpg)
Με επιπρόσθετη συναυλία ώστε να καλυφθεί η αυξημένη ζήτηση, η σπουδαία τραγουδίστρια συμπράττει με την Εστουδιαντίνα Νέας Ιωνίας και τον μαέστρο της Ανδρέα Κατσιγιάννη (σαντούρι, τραγούδι) και άλλους μεγάλους σολίστ σε ένα πρόγραμμα που αντλεί από την Αλεξανδρινή της καταγωγή αλλά εκτείνεται με άνεση τόσο στην καθ’ ημάς Ανατολή όσο και στην ευρύτερη Μεσόγειο. Όπως καταλαβαίνει κανείς, εδώ έχουμε κάτι εντελώς ιδιαίτερο που θα απολαύσουν οι έγκαιρα προνοήσαντες.
Περισσότερες πληροφορίες
Άλκηστις Πρωτοψάλτη
Τραγούδια «Με άρωμα Ανατολής» σε συνεργασία με τον εξαίρετο συνθέτη Ανδρέα Κατσιγιάννη και την Εστουδιαντίνα Nέας Ιωνίας.