![Το feeling good και η μνήμη του Μάκη Σαλιάρη](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2509783/592.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Τον Μάκη Σαλιάρη, που έφυγε πριν από μερικές μέρες στα 71 του, τον συνόδεψε η φήμη του σαν ραλίστα, σαν δεξιοτέχνη οδηγό αγώνων μιας κάπως «θρυλικής» εποχής και παρέας των αγώνων ταχύτητας.
![Το feeling good και η μνήμη του Μάκη Σαλιάρη - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2509783/592.jpg)
Εμείς τον Μάκη είχαμε την ευκαιρία να τον γνωρίσουμε σε ποικίλες night life στιγμές και να κουβεντιάσουμε μαζί του, χαλαρά, για θέματα που ξεκινούσαν από μουσική, πήγαιναν σε χίλιους δυο τομείς διασκέδασης και ψυχαγωγίας και ξαναγυρνούσαν στην μουσική. Με χιούμορ και καλή (πάντα) διάθεση – και αυτό είναι που κρατάμε. Ο Μάκης Σαλιάρης κυριολεκτικά έφτιαξε το κλαμπίστικο τοπίο και σχήμα στα ‘80’s με την θρυλική «Αυτοκίνηση» και τα άλλα μαγαζιά που δημιούργησε ή διαμόρφωσε (Camel, Club 22, Άλσος). Ήταν όμως και στον κεντρικό αθηναϊκό πυρήνα της ποπ των ‘60’s σαν ντράμερ των Stormies, συμπαίκτης φυσιογνωμιών όπως ο Ντέμης Ρούσσος και ο νεαρός Eric Clapton και θεωρείται ιστορική φιγούρα της συγκεκριμένης εποχής. Τελευταία φορά που τον είδαμε ήταν στα τηλεοπτικά «Στέκια» του Νίκου Τριανταφυλλίδη να μας μιλάει για τα στέκια της Φωκίωνος. Όπου και αν είναι πια ο Μάκης, ας κρατάει τη feeling good διάθεση που πάντα τον διέκρινε…