![Τρίτη ημέρα για το Rockwave Festival 2015](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2505462/prodigy.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Αν η πρώτη μέρα του φετινού Rockwave (αυτή με τους Black Keys και τους Black Angels) σηματοδοτεί την επιστροφή στη φόρμα για το δημοφιλές καλοκαιρινό ροκ φεστιβάλ της πόλης, και η δεύτερη μέρα (αυτή με τον Robbie Williams και την Κovacs) βάζει στο παιχνίδι τον παράγοντα pop, τότε η ανακοίνωση των ονομάτων που θα μας επισκεφτούν στις 4 Ιουλίου, την τρίτη ημέρα διεξαγωγής του Rockwave, είναι η αναμενόμενη στροφή στη σιγουριά και στα ονόματα στα οποία οφείλονται μερικά από τα πιο επιτυχημένα Rockwave της εικοσάχρονης πορείας τους. Αναφερόμαστε πρωτίστως στους Prodigy, οι οποίοι επιστρέφουν με το υλικό του νέου άλμπουμ «The Day is My Enemy» (κυκλοφορεί μέσα στο Μάρτιο) καθώς και με όλους τους δυναμίτες που τους καθιέρωσαν ως ένα από τα κορυφαία electro συγκροτήματα του πλανήτη. Αλλά και οι Judas Priest, με 40 χρόνια ιστορίας καθώς και οι δικοί μας Rotting Christ οι οποίοι θα εμφανιστούν στο Vibe Stage έχουν το δικό τους φανατικό κοινό. Σε κάθε περίπτωση, κι ενώ αναμένουμε να δούμε ποιοι θα είναι οι καλλιτέχνες που θα συμπληρώσουν το line up, η 4η Ιουλίου είναι η μέρα των πολλών ντεσιμπέλ για το φετινό Rockwave. H προπώληση μόλις ξεκινάει…
Περισσότερες πληροφορίες
Rockwave Festival 2015
Terra Stage: Prodigy, Black Rebel Motorcycle Club, John Garcia, Electric Litany. Vibe Stage: Judas Priest, Rotting Christ, Maplerun και Exarsis