![O Guts στο «Κoo-Koo»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2503359/121.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ο Γάλλος δημιουργός των ηλιόλουστων hip hop beats επιστρέφει στις 6/12 για μια εμφάνιση με full band
![O Guts στο «Κoo-Koo» - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2503359/121.jpg)
Από τους παραγωγούς της instrumental hip hop σκηνής που βλέπουν τη φήμη τους να διογκώνεται όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και σε ολόκληρο τον κόσμο, ο Γαλλικής καταγωγής Guts σμιλεύει ηλιόλουστα beats που σε ταξιδεύουν στον παράδεισο. «Paradise for all» λέγεται και το τελευταίο του άλμπουμ που έχει ακουστεί αρκετά και στα εδώ ραδιόφωνα. Ο προσωπικός παράδεισος του Guts είναι η Ιμπίθα, το νησί το οποίο έχει επιλέξει ως τόπο μόνιμης κατοικίας του τα τελευταία χρόνια. Είναι επίσης τα δισκοπωλεία σε όλο τον κόσμο από όπου αλιεύει σπάνιους εξωτικούς δίσκους, τους οποίους σταχυολογεί με ιδιαίτερη επιμέλεια κάθε χρόνο, στις συλλογές Beach Diggin φτιάχοντας (μαζί με τον Mambo) το τέλειο καλοκαιρινό soundtrack. Είτε ως compiler είτε ως σόλο παραγωγός διαθέτει ένα ακαταμάχητο feelgood άγγιγμα το οποίο μεταδίδει μέσα από κυκλοφορίες και DJ sets. Η επόμενη επίσκεψή του πάντως στην Αθήνα θα είναι live, με full band. O Guts θα είναι στο Koo-Koo το Σάββατο 6/12 με ένα warm up DJ set από τον δικό μας Kill Emil.
Περισσότερες πληροφορίες
Guts
O αγαπημένος του ελληνικού κοινού DJ, παραγωγός και beatmaker επιστρέφει στην Αθήνα για μια εμφάνιση με full band και δικό του υλικό με αφετηρία το instrumental hip hop.