![Ευαγγελία Πλατανιώτη](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/78/7851c802ffc74f77a92ec6ae92c367de.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Η πολυβραβευμένη ambassador της PUMA, Ευαγγελία Πλατανιώτη, έκανε τη χώρα της για άλλη μία φορά περήφανη. Η αθλήτρια ανέβηκε στο βάθρο κατακτώντας δύο κιόλας μετάλλια στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου στη Ντόχα.
Πιο συγκεκριμένα, η Ευαγγελία Πλατανιώτη πήρε την πρώτη θέση και συγκέντρωσε 272.9633 βαθμούς στο αγώνισμα του τεχνικού προγράμματος του σόλο. Η αθλήτρια έγραψε ιστορία με το πρόγραμμά της, "Μαύρο Κοράκι", και σημείωσε τη μεγαλύτερη Ελληνική επιτυχία στην ιστορία της καλλιτεχνικής κολύμβησης.
Τα επιτεύγματά της όμως δεν σταμάτησαν εκεί. Στο ελεύθερο πρόγραμμα η ambassador της PUMA χόρεψε συρτάκι στο νερό, αναδεικνύοντας έτσι με έναν μοναδικό τρόπο την ελληνική κουλτούρα. Η εκτέλεσή της κατέπληξε τους κριτές, χαρίζοντάς της το ασημένιο μετάλλιο.
Με την εμφάνισή της στην παγκόσμια σκηνή, αλλά και το πάθος, την επιμονή και τη δεξιοτεχνία της, η πρωταθλήτρια ενσαρκώνει απόλυτα τις αξίες της PUMA λειτουργώντας ως λαμπρό παράδειγμα για τους υπόλοιπους αθλητές/τις υπόλοιπες αθλήτριες ανά τον κόσμο.
#FOREVERFASTER #PUMAGREECE