![Hello future: η Στέγη δίνει τόπο στα νιάτα](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2505528/hello_Lambert.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Τους έδωσαν ένα sketchbook ζητώντας τους να αυτο-σχεδιάσουν κι εκείνοι, περίπου 150 νέοι καλλιτέχνες από κορυφαίες σχολές εικαστικών και εφαρμοσμένων τεχνών, έκλεψαν τις εντυπώσεις με τη δημιουργικότητα και τη φαντασία τους. Η Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών λέει «Hello Future» στη νέα γενιά καλλιτεχνών και μας προσκαλεί να ανακαλύψουμε τώρα τους ανθρώπους που εν δυνάμει θα διαμορφώσουν το οπτικό περιβάλλον του μέλλοντος. Από τις 21/3 στο φουαγιέ του 4ου ορόφου θα μπορούμε να... ξεφυλλίσουμε τα έργα τους, ενώ εκείνο το Σαββατοκύριακο (21-22/3) μας προσκαλούν να γίνουμε κι εμείς δημιουργοί σ' ένα ανοιχτό φεστιβάλ γεμάτο δρώμενα και εργαστήρια σε κάθε όροφο της Στέγης.
Περισσότερες πληροφορίες
Hello Future! Αρχείο ταλέντων
Ξεφυλλίστε τα sketchbooks με δουλειά νέων καλλιτεχνών απ' όλο τον κόσμο, ανταλλάξτε αντικείμενα, ζωγραφίστε και πειραματιστείτε με το χαρτί, το animation και την εκτύπωση σε ένα διήμερο φεστιβάλ δημιουργίας. Επιμέλεια: Double Decker