![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/cu608x405/1,14,608,371/crop/both/c5/c5254832a17949879c669ce93d49b401.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Η βραβευμένη bartender & Ηead Brand Ambassador του Schweppes, Μαίρη Ταλαιπώρου ήταν από νωρίς στη θέση της. Το ίδιο και ο ταλαντούχος bartender Χρήστος Πίσκοπος. Λίγο μετά τις 19.00, ο ένας μετά τον άλλον, οι 10 τυχεροί αναγνώστες του Αθηνοράματος έπιαναν το πόστο τους στο μεγάλο, παρεΐστικο τραπέζι. Τερέν δημιουργίας, ένα από τα πιο όμορφα και ιδιαίτερα μπαρ της πόλης, το 'Beauty Killed The Beast', και απαραίτητο 'μέσο' για μία ακόμη #BornSocial βραδιά, το Schweppes.
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 11](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/92/922563972c584b9daf4e1b4567ed3f01.jpg?v=1&maxwidth=650&)
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 1](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/ac/ac2cd0b5159d402882b09a7dcbf527be.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Το τρίτο Schweppes exclusive cocktail seminar για μία επιπλέον Τετάρτη φρόντισε να συγκεντρώσει στον ίδιο χώρο άτομα που αγαπούν τη δημιουργία και τις φίνες γεύσεις, ώστε όλοι μαζί να ταξιδέψουν σε έναν fun cocktail προορισμό μέσω μίας διαδραστικής οδού.
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 30](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/5c/5cecfd1518f14754b908b0b2d2fd4069.jpg?v=1&maxwidth=650&)
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 15](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/1f/1f5a43a72491402fa85c43959e775c98.jpg?v=1&maxwidth=650&)
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 3](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/04/043b5a91442f4f4693aee3b7bebddb2e.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Όχημα τους, το πιο εκλεκτό ανθρακούχο αναψυκτικό και τα φίνα αποστάγματα, που έσμιξαν εντός του ποτηριού και μετατράπηκαν σε ευφάνταστα κοκτέιλ, με ή χωρίς αλκοόλ - αλλά πάντοτε με ολοζώντανες και ζωηρές μπουρμπουλήθρες.
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 17](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/40/40c93c29e89f443f93cb3e31a8ae5aca.jpg?v=1&maxwidth=650&)
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 27](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/7b/7b855a8d938f4cca9ee3ecc3f3769f0f.jpg?v=1&maxwidth=650&)
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 14](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/d6/d60943c05fad4b91a693326c4c4ce465.jpg?v=1&maxwidth=650&)
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 12](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/26/262c19aa87f14423a58f41e7bfb70006.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Premium mixers σαν το ολοκαίνουριο Schweppes Pink Signature με νότες από μύρτιλο και μαύρο φραγκοστάφυλο, το κλασικό Schweppes Pink Grapefruit και το αναζωογονητικό Schweppes Orangeade άνοιξαν τη βεντάλια των θαυμάσιων επιλογών, με τις κομβικές φυσαλίδες τους και τη γάργαρη παρουσία τους να συμβάλλουν καταλυτικά στη δημιουργία του non-alcoholic ολόδροσου Strawberry Smash, της περίφημης Paloma και του under the radar πόσιμου κομψοτεχνήματος Pink Signature Mule.
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 22](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/9a/9a87d479d87449b3b453a6bc8c6d7efc.jpg?v=1&maxwidth=650&)
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 19](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/c8/c8a356c961904d1f936963207e06a673.jpg?v=1&maxwidth=650&)
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 7](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/91/91f3673d6f7e41b2b00c38be71b1441e.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Για να αξιοποιηθούν με τον ορθότερο τρόπο οι μπουρμπουλήθρες και να δώσουν ζωντάνια στα ποτά, έγινε η καθιερωμένη αναδρομή στη συναρπαστική ιστορία του Schweppes.
Οι καλεσμένοι, αφού αρχικά έμαθαν την ιστορική διαδρομή του σημαντικού brand και συζήτησαν τις απορίες τους, επιδόθηκαν σε ένα διασκεδαστικό cocktail making.
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 23](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/fd/fd176538376a4d5c92d593113ff9dfcc.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Η βραδιά έκλεισε -και πάλι- με όλους τους συνδαιτυμόνες να κάθονται στο ίδιο τραπέζι, να δοκιμάζουν τα πιάτα του σεφ Γιάννη Γιόβα και να τα πλαισιώνουν με τα κορυφαία αναψυκτικά Schweppes καθώς και τα ευφάνταστα ποτά που οι ίδιοι δημιούργησαν.
Έγιναν δηλαδή, μια παρέα που αγαπά την τέχνη του mixology αλλά και εκείνη των premium απολαύσεων.
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 18](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/e4/e4ba05a1261d4ca78df4187f4f098919.jpg?v=1&maxwidth=650&)
![Schweppes exclusive cocktail, vol.III στο Beauty Killed the Beast 32](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/f2/f263ea6bac6b4f1787c17da974538fd4.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Αν επιθυμείς να ζήσεις κι εσύ κάτι αντίστοιχο, μείνε συντονισμένος στην ηλεκτρονική έκδοση του Αθηνοράματος και τα social media του. Κάτι εξίσου όμορφο έρχεται σύντομα.
Ακολούθησε το Αθηνόραμα στο Facebook και το Instagram.