![Παλιάτσος](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/3f/3f70d580f49840368481b719804ec14c.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Παιχνιδιάρικος, αρτίστικος και προσεγμένος μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια, ο "Παλιάτσος" στην Παλιά Πεντέλη είναι προορισμός για κάθε ώρα της ημέρας και εποχή του χρόνου. Η αισθητική του είναι ιντριγκαδόρικη, καθώς σε κάθε γωνιά το μάτι σου θα τραβήξουν απρόσμενα μα καλαίσθητα και ταιριαστά στο σύνολο στοιχεία στο ντεκόρ. Θαρραλέα πολύχρωμος και φινετσάτα vintage, ανοίγει τις πόρτες του από νωρίς, με μια ποικιλία προτάσεων για πρωινό ή brunch, ενώ το βράδυ μάς υποδέχεται στη φιλόξενη μπάρα του, με soul, funk, blues και soulful house μουσικές να ακούγονται στα ηχεία.
![Παλιάτσος](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/d7/d72509c103f943ffb1834b56575abfbe.jpg?v=1&maxwidth=680&)
Η φροντισμένη, καταπράσινη αυλή του προσφέρεται για να απολαύσεις τον καφέ ή το κοκτέιλ σου τις ηλιόλουστες μέρες και τις ανέμελες καλοκαιρινές βραδιές. Αν περάσεις το κατώφλι του το πρωί, τα χαρμάνια καφέ μοσχοβολούν, ενώ με έναν ολόφρεσκο χυμό, τσάι μαστίχας, smoothies ή μαύρο τσάι με επτά εσπεριδοειδή θα ταιριάξεις κάποια από τις comfort νοστιμιές τους, όπως τα περιποιημένα αβγά Benedict με μπρεζάολα, το croque madame με πανσέτα και χοιρινή ωμοπλάτη, ένα superbowl με φρούτα, ή ακόμα και κάτι πιο... αμαρτωλό, όπως τοsteak sandwich.
![Παλιάτσος](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/f9/f923a880aa2947c690c8d845ada486ef.jpg?v=1&cropxunits=355&cropyunits=532&crop=0%2C163%2C355%2C532&maxwidth=680&)
Από το μεσημέρι, τα κρασιά από την εξαιρετικά διαμορφωμένη κάβα, αλλά και οι fine drinking επιλογές της μπάρας συνοδεύουν προτάσεις μιας προσεγμένης κάρτας.
Λάμπη Σουβαλιώτη & Πλ. Αγ. Τριάδας, Πεντέλη, 2108100889, FB: Paliatsos Bar Athens, IG: @paliatsos_bar