Μέσα σε εφτά χρόνια από την κυκλοφορία του πρώτου της single «Hungboo», η Peggy Gou κατάφερε να γίνει ένα από τα πιο αναγνωρισμένα DJ / Producer ονόματα του κόσμου. Μετρώντας ένα fanbase εκατομμυρίων και έχοντας συλλέξει εμπειρία στα κορυφαία dance clubs και διεθνή φεστιβάλ, από το Glastonbury ως το Dekmantel, η ανάγκη για καλλιτεχνική ελευθερία έχει γίνει σημείο αναφοράς του brand της. Έχει κυκλοφορήσει DJ Kicks, πέντε EPs, μια σειρά από hits και, πλέον, τρέχει τη δική της δισκογραφική εταιρεία, «Gudu». Λίγο από όλα αυτά, θα φέρει στο σετ που ετοιμάζει στο ballroom του ξενοδοχείου Intercontinental, (Σάββατο 6/11, 11μ.μ., εισιτήρια από €30), ενώνοντας για άλλη μια βραδιά την ηλεκτρονική μουσική με την alternative κουλτούρα.
Η Peggy Gou έρχεται στην Αθήνα
H διάσημη DJ/Producer ενώνει την ηλεκτρονική μουσική με την alternative κουλτούρα σε μια εκρηκτική βραδιά.