![Τα αποχαιρετιστήρια events του Second Skin](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2538939/second-skin.jpg?quality=81&404=default&v=4)
«Το να υπάρχει ένα μέρος σαν το “Second Skin” με όλα όσα αντιπροσωπεύει, στις συνθήκες που επικρατούν, είναι πλέον μια περιττή πολυτέλεια» έγραφε πριν από λίγο καιρό ο Γιώργος Φακίνος, ανακοινώνοντας το φινάλε του εμβληματικού του club στο Γκάζι, και παρ’ ότι μπορεί να διαφωνήσει κανείς τόσο για τον όρο «πολυτέλεια» όσο και για τον χαρακτηρισμό της ως «περιττή», το βέβαιο είναι ότι μαζί με το «Second Skin» κλείνει και μια ολόκληρη εποχή.
Όμως, ταιριαστά με το ατίθασο πνεύμα της, η εποχή αυτή θα κλείσει με μια σειρά από events που θα διαρκέσουν όλον τον Δεκέμβριου, για να γιορτάσουν το πνεύμα του «Second Skin» και όλα όσα έφερε στην αθηναϊκή σκηνή, προσφέροντας έδρα σε ένα από τα ζωηρά της crowds.
Το πρόγραμμα έχει ως εξής
Σάββατο 7/12: George Fakinos / Rammlied /Arucard V Devlin
Σάββατο 14/12: George Fakinos + guest
Παρασκευή 20/12: Last Corenight (Metalcore/Deathcore/Post Harcore)
Τρίτη 24/12: Strap On Unicorns team
Τετάρτη 25/12: Last Karaoke
Παρασκευή 27/12: Techno event με Drunken Kong / V Rox / Albert K / Steph / D Vibe
Σάββατο 28/12: Second Skin Farewell party με 8 djs στα 2 stages μας. Free entry.