![Το «Baba au Rum» γίνεται 10 ετών και το γιορτάζει](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2534241/baba-au-rum_4446.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Πέρασαν κιόλας 10 χρόνια από τότε που ένα μπαρ στον πεζόδρομο της Κλειτίου με τρέλα και πάθος για το ρούμι, έγινε σημείο αναφοράς στην μπαρίστικη σκηνή της πόλης, αλλά και ένα από τα καλύτερα μπαρ στην παγκόσμια κατάταξη τονώνοντας την υπερηφάνεια μας. Το «Baba au Rum» δεν σταματά να μας εκπλήσσει με την πρωτοπορία του στις μείξεις και την εντυπωσιακή συλλογή του από ρούμια που– και να θέλαμε- δεν βρίσκουμε πουθενά αλλού.
Την Κυριακή 31 Μαρτίου ετοιμάζει ένα άχαστο πάρτι γενεθλίων με εκλεκτούς καλεσμένους, φοβερές μουσικές και τη νέα του επετειακή cocktail και spirit list. Όσοι πάτε μην παραξενευτείτε από τις άγνωστες φάτσες που θα δείτε πίσω από την μπάρα, μιας και δύο από τα καλύτερα μπαρ του κόσμου, το «Artesian» από το Λονδίνο και το «Little Red Door» από το Παρίσι, θα είναι εκεί από τις 5 μ.μ. για να σας σερβίρουν τις signature δημιουργίες τους. Τις μουσικές θα αναλάβουν οι Djs Antoine Catelan και Matho Pezlo με funky beats, afro tropical και disco ρυθμούς που δεν θα αφήσουν κανέναν ακούνητο.
Ώρα έναρξης: 17:00 | Είσοδος ελεύθερη