Το ολοκαίνουργιο Noell (που γράφεται και βέβαια προφέρεται με δύο λάμδα), μεταφέρει στο βορρά τη γιορτινή ατμόσφαιρα του υπερεπιτυχημένου μαγαζιού της οδού Κολοκοτρώνη, σε ένα πανέμορφο κτήριο στην καρδιά της Θεσσαλονίκης. Η υψηλή αισθητική του αθηναϊκού Noel είναι παρούσα στο νέο πρότζεκτ, αλλά αυτή τη φορά το στιλ βικτωριανής Αγγλίας έχει την τιμητική του...
Η αυλή της παλιάς έπαυλης όπου στεγάζεται, είναι αυτή που σε καλωσορίζει στον καλαίσθητο χώρο, με πρασινάδες στους τοίχους και λουλούδια. Το κυρίως σαλόνι με τη μεγάλη μαρμάρινη μπάρα, τα έπιπλα εποχής και η prive τραπεζαρία με τα εντυπωσιακά φωτιστικά είναι ουσιαστικά το βαρύ πυροβολικό της εξαιρετικής διακόσμησης.
Σημειώστε ότι η signature cocktail list είναι κοινή με αυτή της Αθήνας, ενώ στην κουζίνα ο Αργύρης Αγλαμίσης και ο Κωνσταντίνος Συμεωνίδης επιμελούνται comfort νοστιμιές για κάθε ώρα της ημέρας.
Παλαιών Πατρών Γερμανού 13 | Θεσσαλονίκη | 2310231260