Οι Science Reactors θα βρεθούν κι αυτό το καλοκαίρι στον υπέροχο κήπο του Momix για ένα άκρως επιστημονικό stand up...
Τι κοινό μπορεί να έχει το Stand Up με την επιστήμη; Πώς επιστημονικά θέματα μπορούν να γίνουν κατανοητά με διασκεδαστικό τρόπο και τι ακριβώς είναι το molecular mixology;
Αυτά και άλλα πολλά μεγάλα ερωτήματα θα απαντηθούν την Παρασκευή 15 Ιουνίου στις 21:00 στο μαγευτικό κήπο του Momix από τους εξαιρετικούς Science Reactors. Οι επιστήμονες της ομάδας θα συναντήσουν τους bartenders του Momix και θα σας προσφέρουν γέλιο, διασκέδαση, αλλά και γνώση, ενώ σας περιμένουν και πολλές δροσερές και ταχυδακτυλουργικές εκπλήξεις.
Η ιδιόμορφή παρέα επιστημόνων που αποτελείται από τους Σταμάτη Βογιατζόπουλο (αρχαιολόγο), Στέφανο Γιαγτζόγλου (βιολόγο), Ερμή Ζαχαρόπουλο (τελειόφοιτο οικονομολόγο), Δημήτρη Μακρή (καθηγητή management και καινοτομίας), Θωμά Παππά (μαθηματικό), Κώστα Περιστέρη (ιατρό), Πολυξένη Σπηλιοπούλου (ΤΕΦΑΑ/ΕΚΠΑ) και Άρη Χατζηαντωνίου (bartender/Momix), υπόσχονται να μας μυήσουν στα μυστικά της επιστήμης τους.