![Το «Mosaiko» γίνεται επτά ετών](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2525440/mosaikocGeorgeFakaros.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Πρόσφατα συζητούσαμε για το «Mosaiko», γιατί ένα μέλος της bar team του διακρίθηκε στο Bacardi Legacy – η συνειδητοποιημένη Τίνα Σάρδη είναι μία από τους τρεις υποψήφιους στον φετινό ελληνικό τελικό του διαγωνισμού. Το cocktail που δημιούργησε, το γλυκόξινο El Anciano, θα χαρεί ιδιαίτερα να σου το φτιάξει (και να σου μιλήσει γι’ αυτό) την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου στα γενέθλια του γλυφαδιώτικου bar.
Το party για τα επτά χρόνια λειτουργίας του «Mosaiko» θα ξεκινήσει από νωρίς το απόγευμα με DJ sets από συχνούς επισκέπτες στα πάντα «ανήσυχα» decks του bar (η μουσική είναι άλλωστε που έχει διαφοροποιήσει το «Mosaiko» στην πιάτσα της περιοχής), χαμηλές τιμές στον καφέ, το απλό ποτό και τα cocktails και γλυκά κεράσματα. Λόγω καιρού δοκίμασε κάποιο ζεστό cocktail ή –για τελευταία φορά– ένα από τα best sellers του καλοκαιρινού καταλόγου, το Old Pal Frankie (παραλλαγή του Zombie με βύσσινο). Η νέα cocktail list θα παρουσιαστεί λίγες μέρες μετά τα γενέθλια.
Άκουσε ένα set της Marsha, σταθερής συνεργάτιδας του «Mosaiko», από προηγούμενο event: