![Η δεύτερη «Bella Vespa» σταθμεύει στο Κολωνάκι](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2525368/samaras.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Έπειτα από δύο χρόνια στη Γλυφάδα, το «Bella Vespa» επεκτείνεται και στο Κολωνάκι διατηρώντας όλα τα στοιχεία που το καθιέρωσαν ως ένα νεανικό, πολύβουο bar-restaurant. Η κολωνακιώτικη εκδοχή αποτελείται από δύο ξεχωριστούς χώρους, το γήινων χρωμάτων εστιατόριο και το μπαρ (που διαθέτει και ανεξάρτητη είσοδο από τη Χάρητος), το οποίο θυμίζει λονδρέζικο prive club με κυρίαρχο το κόκκινο/μπορντό χρώμα, τοιχογραφίες και μαύρη μπάρα. Ο σεφ Δημήτρης Χατζηδημητρίου ενισχύει τις δοκιμασμένες στη Γλυφάδα πίτσες και τα ζυμαρικά με Tomahawk steak με γκλασαρισμένα λαχανικά και καπνιστό ανθό αλατιού, οσομπούκο με φρέσκια τρούφα, μανιτάρια και πουρέ πατάτας αλλά και μυλοκόπι με πουρέ σελινόριζας, σπαράγγια και σάλτσα μοσχολέμονου. Τέλος, ο πάντα αξιόπιστος Γιάννης Σαμαράς έχει δημιουργήσει μια signature cocktail list με πειραγμένες κλασικές συνταγές. (Σπευσίπου 30, Κολωνάκι, 2107258885)